123 Avancronica etapei a 10-a din Liga a IV-a | InfoBrad.ro

Avancronica etapei a 10-a din Liga a IV-a

Din Oraş — By on 12/10/2012 12:55

Lupta judeteana din Hunedoara pentru primul loc se strange din ce in ce mai tare, in acest moment ”U” Petrosani, Gloria Geoagiu, Aurul Brad si Dacia Orastie sunt despartite de doar 4 puncte. Cea mai grea misiune in aceasta runda o are gruparea din Geoagiu, care merge la Uricani.

Aurul Brad joaca o confruntare de traditie cu CFR Simeria, iar Romulus Gabor e observator la partida dintre Victoria Calan si Aurul Certej. Meciuri interesante au loc si la Baita sau Vulcan, unde gazdele pot spera la un loc in top daca bat.
Liderul ”U” Petrosani e favorita clara la Ghelari, la fel cum e si Jiul Petrosani II cu Zarandul Criscior. Ramane de vazut daca va functiona autobuzul motilor din Tara Zarandului pana-n Valea Jiului…

Programul si delegarile etapei (sambata 13 octombrie, ora 9:30 juniorii si ora 11:30 seniorii):
Jiul Petrosani II-Zarandul Criscior
Arbitru: Flavius Coroiu (Deva). Asistenti: Saraol Alin (Deva) si Sorin Carpadi (Lupeni)
Observator: Zlate Petre (Lupeni)
Teren: Jiul II
Soimul Baita-Metalul Criscior
Arbitru: Alexandru Balan (Deva). Asistenti: Valentin Bedea (Simeria) si Marius Paval (Simeria)
Observator: Lazar Kelemen (Deva)
Teren: Craciunesti
Retezatul Raul de Mori-Retezatul Hateg
Arbitru: Lazar Cristian (Petrila). Asistenti: Ovidiu Carstea (Petrosani) si Alexandra Kadas (Lupeni)
Observator: Mihaiescu Cornel (Deva)
Teren: Unciuc
CS Vulcan-Hercules Lupeni 
Arbitru: Florin Anca (Deva). Asistenti: Cristian Petrean (Deva) si Cosmin Danciu (Deva)
Observator: Sorin Ciotlaus (Deva)
Stadion: Vulcan
Minerul Uricani-Gloria Geoagiu 
Arbitru: Daniel Thirt (Calan). Asistenti: Alexandru Thirt (Calan) si Norbert Lazar (Lupeni)
Observator: Radu Adrian (Deva)
Stadion: Minerul
Victoria Calan-Aurul Certej
Arbitru: Valentin Gavrila (Criscior). Asistenti: Robert Deoanca (Criscior) si Nicolae Albulescu (Brad)
Observator: Romulus Gabor (Hunedoara)
Stadion: Stiinta
Dacia Orastie-Inter Petrila
Arbitru: Denis Haidiner (Hunedoara). Asistenti: Florin Velea (Hunedoara) si Aurelian Baleanu (Deva)
Observator: Bogdan Sever (Deva)
Stadion: Dacia Orastie
Aurul Brad-CFR Simeria
Arbitru: Claudiu Kremer (Lupeni). Asistenti: Bulgaru Florin (Lupeni) si Raul Bursuc (Lupeni)
Observator: Ovidiu Carstea (Petrosani)
Stadion: Aurul
CS Ghelari-U Petrosani
Arbitru: Sergiu Stanca (Orastie). Asistenti: Adrian Bogdan (Deva) si Ioan Hritcu (Orastie)
Observator: Petre Sparios (Hunedoara)
Stadion: Minerul
sursă: Aurul Brad
Daca ti-a placut acest articol click pe "Like" pentru a urmarii InfoBrad pe Facebook   Tags: , , , ,

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment