123 Aurul Brad merge în turul III, Cupa România, după 2-0 cu FC Hunedoara. | InfoBrad.ro

Aurul Brad merge în turul III, Cupa România, după 2-0 cu FC Hunedoara.

Din Oraş — By on 31/07/2013 18:36

fotbal-aurul-bradAurul Brad merge în turul III, Cupa România, după 2-0 cu FC Hunedoara.

Echipa brădeană a jucat excelent în ambele reprize, golurile brădenilor fiind marcate de Vurdea și de Codruț, ambii atacanți ai formației zărăndene.

În decursul primei reprize, Vurdea a ratat 3 ocazii de gol iar în a doua repriză Rotariu a nimerit bara.

Brădenii au jucat în clasicul 4-4-2 formația de start arătând astfel: Robciuc – Lup, Filipas, Banarescu, Bisorca – Rat, Almasan, Leaha, Miclean – Rotariu, Vurdea.

Pe parcursul partidei, hunedorenii au fost încurajați de aproximativ 25 de suporteri, fanii din Brad acoperindu-i pe tot parcursul partidei.

Daca ti-a placut acest articol click pe "Like" pentru a urmarii InfoBrad pe Facebook   Tags: , , , , ,